Antonov An-2 | volnypad.sk
  • Tandemovy zoskok

OBJEDNÁVKA

0903 396 632

info@volnypad.sk

Najbližšie tandemové zoskoky

 

Apríl 2018

 

Kalendár zoskokov

 RÝCHLE ODKAZY

Počasie Slávnica tu

Antonov An-2

Antonov An-2, v kóde NATO "Colt", je sovietsky, resp. ukrajinský jednomotorový celokovový vzperový dvojplošník. V bývalom Česko-Slovensku je stroj známy aj pod prezývkou "Andula". Konštruktér Oleg Antonov začal už koncom druhej svetovej vojny s prácami na projekte viacúčelového poľnohospodárskeho lietadla. Antonov v tom čase ešte pôsobil v konštrukčnej kancelárii A.S.Jakovleva. 6.marca 1946 začala svoju činnosť Antonovova "vlastná" konštrukčná kancelária. Od ministerstva poľnohospodárstva dostala v tom čase požiadavky na nové lietadlo. Práce na projekte prebiehali veľmi rýchlo, pretože konštruktér nadviazal na svoju predchádzajúcu činnosť v tejto oblasti letectva. Nezničiteľné "Anduly" boli a sú vo veľkom počte používané v mnohých krajinách sveta a jednotlivé stroje prevzali aj používatelia v USA, Holandsku, Grécku a vo viacerých rozvojových krajinách. Na upravenom lietadle An-2 s turbokompresorom boli v rokoch 1953-1954 ustanovené dva svetové výškové rekordy v kategórii C-1-e (vrtuľové lietadlá s hmotnosťou 3000 až 6000 kg).
Na území bývalej Juhoslávie sa An-2 objavil v úlohách bombardovacích a bojových lietadiel. V Česko-Slovensku sú An-2 najznámejšie z činností v aerokluboch, kde sa využívali najmä na zoskoky padákom. V súčasnosti je u nás ešte stále možnosť na niektorých letiskách z tohoto lietadla skákať, a to aj tandemový zoskok. An-2 používali u nás aj ČSA, Slov-Air a vojenské letectvo. Pri použití ako poľnohospodárske stroje sa využívali s namontovaným práškovacím zariadením pod spodnými krídlami na postreky poľnohospodárskych kultúr a lesných porastov. Pri takomto použití väčšinou lietali 5 metrov nad zemou, prípadne 10m nad lesnými porastami.

 

Antonov An-2

 

Technický popis

Antonov An-2 je jednomotorový vzperový dvojplošník pre dvojčlennú posádku a 12 cestujúcich, prípadne náklad do hmotnosti 1 200 kg. Kovová kostra krídiel a pevných a pohyblivých chvostových plôch je potiahnutá duralom a plátnom. Trup tvorí kovová pološkrupina, plechy sú duralové. Hviezdicový motor poháňa kovovú štvorlistú vrtuľu s nastaviteľným uhlom nábehu. Hlavné podvozkové nohy umiestnené na rozhraní krídiel a trupu sú pevné. Zadné ostrohové koleso je ovládateľné.

Technické údaje

Posádka: 1-2
Kapacita: 12 cestujúcich
Dĺžka: 12,40 m
Rozpätie: horné krídlo 18,18 m, dolné krídlo 14,20 m
Výška: 4,10 m
Plocha krídiel: 71,52 m2
Hmotnosť prázdneho lietadla: 3 450 kg
Vzletová hmotnosť: 5 500 kg
Užitočné zaťaženie: 2 140 kg
Pohonná jednotka: 1x vzduchom chladený hviezdicový deväťvalec  Švecov AŠ-62IR s výkonom 736 kW ( 1000k)

Výkony

Maximálna rýchlosť: 258 km/h
Cestovná rýchlosť: 185 km/h
Pristávacia rýchlosť: 85 km/h
Pádová rýchlosť: ~50 km/h
Dolet: 900 km
Dostup: 4 400 m
Stúpavosť: 3,5 m/s
Pomer výkon/hmotnosť: 136 W/kg 

 

Tandemový zoskok môžete objednať niekoľkými spôsobmi.


1. Telefonická objednávka na čísle 0903 396 632.

 

Toto je najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako zoskok objednať, a zároveň sa dozvedieť všetky potrebné informácie okamžite. Preferujeme práve túto formu objednávky.


2. Objednať emailom

 

napíšte nám na   info@volnypad.sk


3. Objednávka pomocou kontaktného formulára.

 

Vyplňte všetky požadované položky a odošlite.


Pri objednávaní zoskoku uveďte Vaše meno, telefónne číslo, požadovaný dátum zoskoku, počet osôb, záujem o foto video záznam, záujem o dopňujúce informácie atď.


TANDEM skočili už aj:Mirka, 31r.
Skočila som už 4x. Tandemový zoskok je návykový! Odporúčam všetkým!


Braňo, 37r.
Najlepší zážitok! Tandemový zoskok padákom s p. Darášom odporúčam všetkým! Úplna bomba!


Miška, 25r.
Tandemový zoskok padákom bol ten najlepší darček aký som dostala!

Tandemový zoskok - Ohlasy


Partneri

Opel-Shop.sk, Predaj náhradných dielov pre Váš Opel.