Tandemový zoskok - blog 2 | volnypad.sk
  • Tandemovy zoskok

OBJEDNÁVKA

0903 396 632

info@volnypad.sk

Najbližšie tandemové zoskoky

 

Apríl 2018

 

Kalendár zoskokov

 RÝCHLE ODKAZY

Počasie Slávnica tu

Tandemový zoskok - blog 2

Letecké múzeum Slavnica.

 

Letecké múzeum Slavnica je súčasťou AK Dubnica a vzniklo na podnet jeho členov. V súčasnosti sa v ňom nachádza 10 lietadiel. Čítať ďalej.

 

BASE jump z najvyššej budovy na svete.


Team Soul Flyers, v známom zložení Fred Fugen a Vince Reffet, prekonali ďaľší svetový rekord, a to BASE zoskokom z najvyššej budovy na svete Burj Khalifa v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Čítať ďalej.

 

Svetoznámy futbalista Ronaldo absolvoval tandemový zoskok.

 

Svetoznámy brazílsky futbalist Ronaldo "Il fenomeno" (Ronaldo Luis Nazário de Lima) absolvoval tandemový zoskok 11.5.2014 v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Čítať ďalej.

 


Ako si vybrať foto-video záznam pre tandemový zoskok.

 

Ak ste sa rozhodli vyskúšať tandemový zoskok, môžete ho absolvovať bez záznamu alebo s foto a/alebo video záznamom. Naše jasné odporúčanie znie: aspoň fotozáznam si k zoskoku určite priplaťte. Vačšina ľudí totiž absolvuje tandemový zoskok jeden jediný krát v živote, a nemať pamiatku na túto výnimočnú aktivitu je škoda. Čítať ďalej.

 

Lietadlá používané na tandemové zoskoky na Slovensku.

 

Na Slovensku sa v súčastnosti používajú viaceré typy lietadiel a vrtuľníkov, z ktorých je možné skočiť si tandemový zoskok. Najrozšírenejšími sú malé lietadlá Cessna C-182, s kapacitou 4 osôb plus pilot. Najväčšiu kapacitu má vrtuľník Mi-17, pre cca. 25 parašutistov, nasledovaný lietadlom L-410 Turbolet s kapacitou 18 parašutistovČítať ďalej.

 

Výsledky Majstrovstiev SR v tunelovom FS lietaní 4-členných družstiev 2014.

 

1. ročník Majstrovstiev Slovenska v tunelovom lietaní 4-členných družstiev sa konal v dňoch 28-29.3.2014 v Superfly Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Súťaže sa zúčastnilo 8 teamov. Čítať ďalej.


Aký je rozdiel medzi tandemovým zoskokom z výšky 3000m a 4000m?

 

Tandemový zoskok je možné vykonať z rozličných výšok, vačšinou je to dané použitým typom lietadla na zoskok. Minimálna výška zoskoku je 2250m nad terénom, štandardne sa skáče z 3000 až 4000m. Čítať ďalej.


Osnova teoretickej prípravy a praktického výcviku športového parašutizmu V-PARA-2.

 

Osnova teoretickej prípravy a praktického výcviku športového parašutizmu sú základným a jednotným dokumentom, ktorý stanovuje ciele, podmienky a postupnosť výcviku parašutistov v základných organizačných článkoch Slovenského národného aeroklubu. Čítať ďalej.

 

Smernica pre vykonávanie športového parašutizmu a zoskokov padákom V-PARA-1.

 

Smernica V-PARA-1 upravuje organizáciu a riadenie parašutistickej činnostiv aerokluboch Slovenského národného aeroklubu na území SR, ako aj vykonávanie parašutistickej činnosti parašutistov. Čítať ďalej.

 

Projekt BlaniX: wingsuit a vetroň v spoločnej formácii.

 

Ďaľší z úspešných výkonov Red Bull skydive teamu a Glider teamu v podobe spoločnej formácie vo výške 4000m. Čítať ďalej.


Soul Flyers freestyle wingsuite BASE tréning a zoskok.

 

Tréningové zoskoky pre tento projekt teamu Soul Flyers sa uskutočnili počas minulého roka v Spojench arabských emirátoch, v Skydive Dubai. Čítať ďalej.


Majstrovstvá SR v tunelovom FS lietaní 4-členných družstiev 2014.

 

Prvý ročník Majstrovstiev Slovenska v tunelovom lietaní 4-členných družstiev sa uskutoční v dňoch 28-29.3.2014 vo veternom tuneli SuperFly Tatralandia v Liptovskom Mikuláši. Čítať ďalej.

 

Kalendár tandemových zoskokov na rok 2014.

 

Ako je to už u nás zvykom, vždy začiatkom roka je pripravený nový kalendár zoskokov na nadchádzajúcu sezónu. Tento rok nás čaká okrem tandemových zoskokov aj veľa športových podujatí, organizovaných skupinových tréningov a súťaží. Čítať ďalej.


Tandemový zoskok v denníku SME.

 

Inštruktor parašutizmu: Tandem skáču aj deti, berú to ako brnkačku.

 

Obľubuje voľný pád, za deň skočí asi osemkrát.  Inštruktora parašutizmu robí 18 rokov, sedem sa venuje tandemovým zoskokom  s laikmi. MAREK DARÁŠ (40).

 


 

Tandem je dvojica, ktorá spolu padá voľným pádom a chvíľu letí na padáku. Skúste tento šport zhrnúť v číslach.

 


 

 

 

„Lietadlom vystúpame do výšky štyri kilometre. Voľný pád v tandeme trvá okolo 55 sekúnd, rýchlosť je 200 kilometrov za hodinu. Dva a pol kilometra padáme, potom sa otvorí padák a letíme jeden a pol kilometra. Tandemové padáky letia päť až sedem minút.“ Čítať ďalej.


Kvalita je často viac než zľava!

 

Čím sa riadite pri nákupoch tovarov či služieb? Je pre vás prvoradá kvalita či zľava, ktorú zahliadnete v akciovej ponuke predajcov? Tieto otázky si už vopred položte, nakoľko sú veľmi dôležité pre pochopenie celého kontextu ďalších riadkov. Práve o nich sa budeme zamýšľať, pričom sa budeme venovať najmä porovnaniu vzťahu medzi kvalitou a cenou. Ako už napovedá nadpis, tak nie je všetko zlato, čo sa blyští. A to presne platí aj o zľavách – a v tomto našom konkrétnom prípade pri zľavách súvisiacich s tandemovými zoskokmi padákom. Čítať ďalej.


5 najinšpirujúcejších skydiving videí roku 2012.

 

Každý rok sa hranice skydivingu rozširujú, vytvárajúc viac miesta pre progres a nové možnosti. Rok 2012 bol pre šport veľkým rokom, s niekoľkými novými ustanovenými rekordmi. Čítať ďalej.


Ako sa vyvíjala história zoskokov padákom? Diel prvý.


V súčasnosti mnohí zákazníci radi využívajú tandemové zoskoky padákom, pričom by ich možno okrem všetkých možností zoskoku zaujímalo aj to, odkiaľ vlastne tandemové zoskoky pochádzajú a ako sa vyvíjala ich história. Poďme sa teda v najbližších riadkoch pozrieť na stručný prierez históriou zoskokov padákom.Čítať ďalej.


Ako sa vyvíjala história zoskokov padákom? Diel druhý.


O období po roku 1800 môžeme povedať, že predstavovalo mierny útlm nadšencov padákových zoskokov – nové myšlienky totiž dlho neprichádzali a tak nemali Garnerin či Lenormand nejakých významných nástupcov. Až v roku 1887 prišiel známy milovník padákov Thomas Baldwin, ktorý ako prvý vynálezca zostrojil postroj, predstavujúci prvý skutočne reálny krok ku tandemovým zoskokom. Čítať ďalej.

 

Ako sa vyvíjala história zoskokov padákom? Diel tretí.

 

Zrejme ste sa čudovali, kde sme v našom seriáli zabudli na výraznú slovenskú stopu pri vývoji zoskokov na padákoch. Teraz ste sa však konečne dočkali – jednému z veľmi významných Slovákov,  Štefanovi Baničovi, venujeme samostatný a záverečný diel nášho krátkeho seriálu o histórii padákových zoskokov. Čítať ďalej.


 

Ako prebieha Váš tandemový zoskok:


Po príchode na letisko záujemca o tandemový zoskok padákom vyplní “Prehlásenie pasažiera tandemového zoskoku”. Nasleduje teoretická príprava, kedy Vám inštruktor vysvetlí všetko potrebné. 20 minút pred štartom lietadla si oblečiete kombinézu a inštruktor vás ustrojí do špeciálneho postroja, v ktorom budete bezpečne upnutý a pripútaný k Vášmu inštruktorovi s padákom. Spolu nastúpite do lietadla. Počas letu v lietadle Vám inštruktor zopakuje všetko dôležité pre zoskok a voľný pád. Vo výške 3000m si Vás pripúta k sebe, nasadíte si ochranné okuliare a pripravíte sa na skok. Parašutisti vyskakujú z lietadla v krátkych časových intervaloch, tandemy idú z bezpečnostných dôvodov ako posledné. Vo dverách lietadla budete cítiť prúdiaci vzduch. Nasleduje výskok. Je to najkrajšia časť tandemového zoskoku. Adrenalín sa stráca v okamihu a nastupuje veľká dávka endorfínu. Voľný pád trvá približne 50-55 sekúnd, rýchlosť presahuje 200 km/h a vy si to parádne užívate. Necítite vlastnú hmotnosť, ani hmotnosť inštruktora za sebou. Vo výške 1500m inštruktor otvorí padák a vy pokračujete letom na padáku. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať aj riadenie padáku. Od 300m preberie riadenie inštruktor a navedie padák na bezpečné a hladké pristátie. Po pristátí pasažier spolu s inštruktorom odchádzajú mimo zónu pristátia. Nasleduje odstrojenie a vystavenie certifikátu o absolvovaní zoskoku.


Tí, ktorých tento zážitok veľmi intenzívne osloví, sa môžu začať venovať parašutizmu aj športovo, po absolvovaní výcviku voľného pádu (AFF kurz). Cena takéhoto kurzu je približne 1300€. Pred začiatkom AFF kurzu je potrebné absolvovať lekársku prehliadku. Parašutizmus ako šport vás určite chytí za srdce a dá vám veľa nových a intenzívnych zážitkov.


Na zoskoky používame najmodernejší padák Sigma Tandem, od svetovej jednotky vo výrobe padákov, United Parachute Technologies, USA. Tento padák je absolútna svetová špička, používa novo vyvinutý systém uvoľňovania brzdiaceho padáčika a tým výrazne prispieva k bezpečnosti celého zoskoku. Taktiež postroj pre pasažiera je oveľa pohodlnejší ako postroje iných výrobcov. Padákový systém je samozrejme vybavený bezpečnostným prístrojom Cypres, ktorý dokáže otvoriť záložný padák bez zásahu inštruktora.


Hustý bol, len kým sa neotvorili dvere.


Bývalý kapitán petržalskej Artmedie, v súčasnosti stredopoliar štvrtoligového Vrakúňa Balázs Borbély absolvoval tandemový zoskok padákom. Čítať ďalej.


Balenie záložného padáku.

 

Pred každou parašutistickou sezónou je potrebné skontrolovať stav padáku, mieru jeho opotrebenia alebo poškodenia, funkčnosť bezpečnostného prístroja a dátum jeho poslednej prehliadky. Keď je všetko v poriadku, môžeme prebaliť záložný padák. Čítať ďalej.

 

Simulátor voľného pádu už aj na Slovensku!

 

To, o čom mnohí z nás dlho iba snívali, sa pomaly stáva skutočnosťou. Na Slovensku, v Liptovskom Mikuláši v Tatralandii, práve prebieha výstavba úplne nového veterného tunela. Čítať ďalej.


Majstrovstvá SR v tunelovom lietaní 2013.


Nultý ročník MSR v tunelovom lietaní 4-way (skupinovej akrobacie 4-členných družstiev) sa uskutoční v dňoch 21.-23.3.2013 v Skydive Aréne v Prahe. Organizátorom tejto súťaže je Parašutistický klub SNA. Čítať ďalej.

 


 

 

Tandemový zoskok môžete objednať niekoľkými spôsobmi:


1. Telefonická objednávka na čísle 0903 396 632.

 

Toto je najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako zoskok objednať, a zároveň sa dozvedieť všetky potrebné informácie okamžite. Preferujeme práve túto formu objednávky.


2. Objednať emailom

 

napíšte nám na emailovú adresu   info@volnypad.sk


3. Objednávka pomocou kontaktného formulára.

 

Vyplňte všetky požadované položky a odošlite.


Pri objednávaní zoskoku uveďte Vaše meno, telefónne číslo, požadovaný dátum zoskoku, počet osôb, záujem o foto video záznam, záujem o dopňujúce informácie atď.


TANDEM skočili už aj:Mirka, 31r.
Skočila som už 4x. Tandemový zoskok je návykový! Odporúčam všetkým!


Braňo, 37r.
Najlepší zážitok! Tandemový zoskok padákom s p. Darášom odporúčam všetkým! Úplna bomba!


Miška, 25r.
Tandemový zoskok padákom bol ten najlepší darček aký som dostala!

Tandemový zoskok - Ohlasy


Partneri

Opel-Shop.sk, Predaj náhradných dielov pre Váš Opel.