Priebeh tandemového zoskoku | volnypad.sk
  • Tandemovy zoskok

OBJEDNÁVKA

0903 396 632

info@volnypad.sk

Najbližšie tandemové zoskoky

 

Apríl 2018

 

Kalendár zoskokov

 RÝCHLE ODKAZY

Počasie Slávnica tu

Priebeh tandemového zoskoku

Príprava.

Po príjazde na letisko vyplníte a podpíšete "Čestné prehlásenie pasažiera tandemového zoskoku". Potom sa oblečiete do kombinézy pre voľný pád a tandem inštruktor Vás ustrojí do špeciálneho postroja. Potom Vám opíše celý priebeh tandemového zoskoku a nacvičíte si pozíciu pre výskok z lietadla, pozíciu pre voľný pád a pozíciu pre pristátie.


Let v lietadle.

Po nastúpení do lietadla v sprievode inštruktora sa posadíte na  určené miesto. Zapnete si bezpečnostný pás, ktorý zostane zapnutý až do výšky 300m. Vo výške 3000m si Vás inštruktor pripúta k svojmu padáku. Ešte raz Vám dá  stručné pokyny. Vo výške 4000m sa otvoria dvere a parašutisti začnú vyskakovať v krátkych intervaloch. Tandemy idú z lietadla ako posledné. Postavíte sa zo sedadla a prejdete ku dverám.


Výskok.

Vo dverách zaujmete pozíciu pre výskok, podľa pokynov inštruktora. Nestojíte, ale visíte na inštruktorovi, nemusíte sa báť že nevyskočíte. Ruky pasažiera sa držia postroja, nohy sú zakopnuté, telo prehnuté, hlava zaklonená. Rýchlosť lietadla je približne 140km/h, cítite vietor. V prípade že je zoskok s fotovideo záznamom, inštruktor dá signál kameramanovi a takmer súčasne vyskakujeme z lietadla.


Voľný pád.

Približne po piatich sekundách dostanete od inštruktora signál na zmenu pozície rúk. Už sa nebudete držať postroja, ale ruky premiestnite do základnej parašutistickej pozície. Vychutnávate si voľný pád, rýchlosť už dosiahla cca. 200km/h. Necítite vlastú hmotnosť, iba vietor. Voľný pád trvá približne 50 až 55 sekúnd.


Otvorenie padáku.

Vo výške 1500m nad terénom inštruktor otvorí padák. Spomalenie je plynulé, nie je pri ňom žiadne trhnutie, padák sa otvára postupne.


Let na padáku.

Je to veľmi príjemná a relaxačná časť zoskoku. Let je hladký. Padák sa riadi pomocou riadiacich šnúr, pravej a ľavej. Ak sa na to cítite, môžete padák riadiť za asistencie inštruktora, až do výšky 300m nad terénom. Potom už riadi padák iba inštruktor a navedie padák do zóny pristátia.


Pristátie.

Zoskok sa blíži ku koncu, zem sa približuje. Vo výške cca. 10m Vám inštruktor dáva pokyn k zdvihnutiu nôh. Prvý kontakt so zemou má teda tandem inštruktor. Pristátie je hladké, necítite žiadny náraz. Pristávame na zadok alebo na nohy do stoja, v závislosti od sily vetra. Inštruktor Vás odopne od svojho postroja a spolu odchádzate mimo zónu pristávania.

 


TANDEM skočili už aj:Mirka, 31r.
Skočila som už 4x. Tandemový zoskok je návykový! Odporúčam všetkým!


Braňo, 37r.
Najlepší zážitok! Tandemový zoskok padákom s p. Darášom odporúčam všetkým! Úplna bomba!


Miška, 25r.
Tandemový zoskok padákom bol ten najlepší darček aký som dostala!

Tandemový zoskok - Ohlasy


Partneri

Opel-Shop.sk, Predaj náhradných dielov pre Váš Opel.